Mistrovství ČR dorostu

Vydáno dne 02. 06. 2024 (počet přístupů 307)

V termínu od 24.5 -26.5. 2024 proběhlo letní mistrovství ČR v kategorii dorostu v Praze. Celkem se na tuto soutěž kvalifikovalo 20 plavců z Motorletu. Dohromady přivezli krásných 17 medailí!

Skvělé výkony a na medailových pozicích se umístili: Daniel Mitka (1. místo 400m polohový závod, 2. místo 200 m volný způsob, 3. 100 m prsa, 1. místo 200 m polohový závod), Rozálie Cejpková (1. místo 50 m prsa a 100 m prsa, 3. místo 200 m prsa), Kateřina Libová (3. místo 50 m, 100 m, 200 m motýlek), Šimon Korčák (2. místo 200 m prsa), Štěpán Hrdlička (2. místo 200 m prsa, 3. místo 100 m prsa), Kostas Teodoridis (2. místo 200 m motýl), Lucie Vobořilová (3. místo 50 m znak a 50 m motýl) a také štafeta 4x 100 m PZ juniorky získala 3. místo ve složení : L. Vobořilová, R. Cejpková, K. Libová, T. Junková.

Celkem se naši plavci podívali do finále 28 krát.

Osobní rekordy a umístění v top 10 ve své kategorii zaplavali také: Jakub Pohl, Martin Hrouda, Tereza Kulíková, Matyáš Dubec, Štěpán Brouk, Tereza Junková.

Výborně si vedli také: Charlotte Bell, Sebastian Berdych, Matyáš Bittner, Olivie Hlávková, Aleš Chuchvalec, Adéla Kašparová a Dominik Šindelář.

Je důležité zmínit že Motorlet má nyní 9 splněných limitů do SCM II. Limitáři jsou: Tereza Kulíková, Rozálie Cejpková, Kateřina Libová, Lucie Vobořilová, Martin Hrouda, Daniel Mitka, Kostas Teodoridis, Štěpán Hrdlička a Karolína Lajčaková z II. družstva.

Motorlet na tomto mistrovství předvedl velice kvalitní výkony a konkurence byla obrovská. Všem plavcům moc gratuluji k osobákům a umístění.