Mistrovství Evropy

Vydáno dne 10. 06. 2024 (počet přístupů 198)

Barbora Seemanová byla zatím nejúspěšnější plavkyní ČR na Mistrovství Evropy. Na jednom ME získala dvě zlata, stříbro a bronz. Báry první start byl hned v pondělí ráno na začátku programu plavání v bazénu na ME. V rozplavbách disciplíny 100 m volným způsobem zaplavala čas 54,04 a postoupila do semifinále z prvního místa. V semifinále Bára svůj čas vylepšila na 53,95 a i do finále postoupila jako první! Ve finále Bára svůj výkon dále posunula až na 53,50. Stala se mistryní Evropy v novém rekordu ČR a splnila další limit na OH! Ve středu ráno Bára vyhrála poslední rozplavbu na 200 m volným způsobem. Zaplavala čas 1:58,58. Do odpoledního semifinále postoupila ze třetího místa. Své semifinále vyhrála a do čtvrtečního finále šla s časem 1:57,81 jako druhá. Finále Bára s přehledem vyhrála a s vítězným časem 1:55,37 přidala druhé zlato. V pátečním programu Bára zvládla postoupit do semifinále i do finále na 200 m polohového závodu, i když šetřila síly. Ve finále Bára otáčela do poslední padesátky jako čtvrtá, ale nakonec v samém závěru získala v čase 2:11,48 bronz. V posledním startu na 400 m volným způsobem Bára dopoledne šetřila síly. Ve finále pak startovala na dráze sedm. Prvních tři sta metrů s náskokem vedla, ale volila jinou taktiku než pozdější vítězka Kesely z Maďarska. Bára s ní závodila až do posledních metrů a po velmi náročném programu si dohmátla pro stříbro v čase 4:06,72 šestnáct setin od zlata.

Jak hodnoní ME Bára:

Byly to pro mě velice pozitivní závody, ať už co se výsledků a medailí týče, tak po stránce zkušeností. Bylo pro mě důležité zvládnout před Olympiádou týden plný závodů, tréninků a regenerace a všechno skloubit dohromady tak, aby to bylo vzhledem k létu užitečné.