Zimní mistrovství ČR

Vydáno dne 07. 12. 2022 (počet přístupů 449)

Dvanáct našich plavců startovalo na Mistrovství republiky dorostu a dospělých v Plzni. Nejlepší výsledky měla Barbora Seemanová, která měla opravdu nabitý program a představila se i na svých doplňkových disciplínách. MČR pro ni bylo z velké části pojato tréninkově a tak před a po startu ji bylo vidět hlavně ve vodě pod drobným dohledem svého současného trenéra Luky Gabriliho. Dále se dařilo Petře Závadové. Na 800 metrů volným způsobem získala medaili v kategorii dospělých a vylepšila svůj stávající osobní rekord o 6 vteřin. Byla druhá na 800 VZ v čase 8:54,17. Kromě toho byla v kategorii mladších dorostenek zlatá na dvěstě, čtyřista a osmset metrů volným způsobem a stříbrná pak na sto metrů volným způsobem.

V první desítce se ve svých kategoriích ještě umístili Kateřina Libová (4. místo na 50 motýl), Adam Paliwal, Jan Valečka (skvělé 5. místo na 100 motýl), Matěj Hrdlička, Matyáš Dubec, Vojtěch Zvolský a Anna Němcová (4. místo 400 PZ).

Ve výpisu výsledků je v rozplavbách a v semifinále u našich plavců v dorosteneckých kategoriích uvedeno pořadí v kategorii. U ostatních plavců a ve finále je uvedeno celkové pořadí. V programu mistrovství dorostenci plavali o medaile na tratě na 200 metrů a delší v rozplavbách. Na kratší tratě si rozdělovali cenné kovy v semifinále, kde bylo jedno semifinále pro mladší a jedno pro starší dorost. Třetí semifinále bylo pro dospělé. Do všech semifinále a finále postupovalo deset plavců. Kategorie dospělých - open si rozdělovala medaile ve finále, do kterého postupovalo deset nejlepších ze všech tří semifinále nebo z rozplaveb. Disciplíny 800 metrů a 1500 metrů volným způsobem byly plavány rovnou na čas.

Na stránkách svazu jsou k dispozici kompletní výsledky.