Mistrovství ČR juniorů

Vydáno dne 28. 04. 2022 (počet přístupů 540)

Letošní letní MČR juniorů bylo ve znamení změn a novinek. Nové ročníky, způsob kvalifikace, program disciplín, atd. Před závody jsme měli třídenní přípravné soustředění v Plzni, kde jsme se naladili na 50m bazén a závodní tempo. Na závody jsme nakonec vyrazili už ve čtvrtek, místo plánované páteční čtvrté hodiny ranní. S pomocí rodičů se nakonec podařilo sehnat ubytování už na čtvrtek, který byl z důvodu mezinárodní konference beznadějně vyprodán. Děkuji všem touto cestou za pomoc. Závody byly klasicky rozděleny na dopolední rozplavby a odpolední finálové bloky. Nominace nebyla vždy úplně zřejmá z poslední rozplaveb, protože mnoho plavců mělo lepší kvalifikační časy z 25m bazénu, ale v ranních rozplavbách na 50m plavali pomaleji než hůře nalosovaní z časů z padesátek.

Z Motorletu se do finále probojovali: Rozálie Cejpková, Katěřina Libová, Nicolas Montfort, Adam Paliwal, Petra Závadová a Vojtěch Zvolský. Program závodů byl celkem náročný s koncem kolem 13h a začátkem rozplavání v 15h. Z pohledu trenéra mi nepřišlo šťastné zařazení 1500K až po velmi dlouhém štafetovém bloku na 4x200 po kterém se bazén prakticky vylidnil a vytrvalci plavali bez diváků a podpory kamarádů. Z tohoto MČR si Motorlet odvezl 9 medailových umístění o které se postarala Petra Závadová (3x 1. místo, 2x 2. místo), Kateřina Libová (2x 1. místo a 1x 3. místo) a Nick Montfort 3. místem na 1500 K. Těsně pod stupni byl Vojtěch Zvolský na 200M, kde ve finále vybojoval 5. místo. Zajímavým zpestřením pro naši výpravu bylo ?rozplavaní? o postup do finále na 50P, které nakonec naše závodnice Rozálie Cejpková vyhrála a disciplínu si tak v jednom dni zaplavala hned 3x. Vzhledem k délce programu a umístění byla nedělní cesta zpět posledním závodem naší výpravy, jelikož jsme dobáhali poslední spoj, který byl navíc se třemi přestupy. Do Prahy jsme nakonec dorazili 30m před půlnocí. Rád bych poděkoval všem trenérům I. družstva za spolupráci v přípravě plavců, rodičům za odvoz a podporu a všem účastníkům MČR za reprezentaci oddílu a skvělé výsledky.