Pohár ČR desetiletého žactva - předběžné výsledky + hodnocení

Vydáno dne 12. 06. 2012 (počet přístupů 1026)

10 medailových umístění, 16 umístění do 10. místa a 4 nové oddílové rekordy to je bilance Poháru ČR 10letého žactva, které se uskutečnilo v Plzni o víkendu 9. a 10.6.2012.

Výsledky a další soubory naleznete v následující tabulce:

Pohár ČR desetiletého žactva, 9. - 10. 6.; Plzeň
Celkové výsledky:
Přenosový soubor ČSPS:

Hodnocení trenérky Blanky Holendové:

Největšími tahouny týmu byli podle předpokladů Matěj Renc a Ondřej Smrček. Oba vytvořili po dvou nových oddílových rekordech- Matěj na 100 Z v čase 1:19,4 a 400 VZ v čase 5:28,9, Ondra na 100 PZ v čase 1:26,7 a 50 Z v čase 0:38,2. Navíc Matěj proměnil pět ze svých šesti startů v umístění do třetího místa, Ondra bral bednu třikrát. Oba byli také platnými členy obou štafet, kdy zvlášť Ondra pomohl svým skvělým finišem k zisku druhého a třetího místa pro naše štafety, když stahoval značný náskok soupeřů v posledních kraulových úsecích.
Do desátého místa zaplavala i Lída Šrámková v disciplíně 400 VZ, kde si zlepšila svůj osobák o 15 sekund. Ostatní sice nebyli tak úspěšní, co se umístění týká, ale přivezli si spoustu pěkných osobáků a hlavně zkušeností z velké akce.
Závody byly velmi povedené i po organizační stránce. Škoda jen, že se závodů nemohla zúčastnit Anička Pokorná, která chyběla jako poslední členka štafety žaček. Třeba se to podaří v zimě, aby mohl po dlouhé době Motorlet postavit jak, štafetu žáků, tak žákyň.