Letní pohár EMME mladšího žactva, 2.6.2012; Roudnice

Hodnocení trenéra Tomáše Seemana:

Skupina našich 20 plavců roč. nar. 2000 a mladší (13 žáků a 7 žaček) úspěšně reprezentovala MoP team
v sobotu 2.6. na eMMe Golden Cup závodech v Roudnici n.L.
Mezi konkurencí 13ti oddílů jsme skončily bodově na hezkém 3.místě.

Opět po týdnu (25.-27.5.KPŽ) bylo hodně startů v osobních rekordech. To je velmi pozitivní vizitka dobře odpracovaného uplynulého pololetí a také náznak stoupající formy před mistrovstvím ČR žactva a před poháry.
U roč. 2002 a mladších jsou tam samozřejmě ještě rezervy v technice, na kterých je nutno stále intenzivně pracovat, to je ale běžná věc a dlouhodobý cíl v přípravce i na 1. dráze ve dvojce.
U starších 2000 a 2001 je to již s technikou lepší ale je třeba doladit některé drobnosti jeko např. starty, obrátky a výjezdy po obrátkách a některé individuální dílčí nedostatky u jednotlivých plavec. způsobů.
Až na jednu vyjímku, za obrátku bez doteku, jsme neměli žádnou diskvalifikaci !!! (i když rozhodčí byli velice mírní :-).

Náše největší úderná síla na těchto závodech byl roč.2000. Barča Seemanová byla ze sedmi startů 6x 1. nebo 2., další 3. místo dokázala vybojovat i Beáta Mašková.
Žáci získali několikrát 1.i 2. místo zásluhou šikovného dua Štěpána Cé a Honzy Flaxe. Disciplína 50VZp se plavala na OPEN finále bez rodílu věku a naši borci se dokázali výrazně prosadit. Z holek se do finále dostaly Barča S.,
té ale ani nový osobní rekord nestačil na vítězství a skončila ve finále 2. Beáta Mašková skončila o 0,7s 4. Z kluků se probojovali Honza F. a Štěpán C. a ve finále předvedli bezchybný výkon a obsadili první dvě místa.
Celkově tedy velmi výrazná a úspěšná reprezentace MoP teamu ve finále pochvala!!!
V roč. 2001 se na stupně vítězů probojoval na všechny své starty nadějný Matyáš Novotný.
Štafety 10x50K skončily obě pod stupni vítězů ale byl to zajímavý a nevšední zážitek (10 členů bez rozdílu věku a pohlaví).
Štafeta 4x50PZ kluků MoP A vyhrála s náskokem, štafety B a C sbíraly cenné zkušenosti na větších závodech s konkurencí.
Naše štafeta žaček však neměla na rychlou konkurenci a skončila na 4.místě.
Před startem všech štafet jsme dali bojovný teamový pokřik, dále pokyny na předávky i na samotný závod. Už jen ta účast pro všechny děti, hlavně mladší, je důležitá zkušenost do budoucna.
Všichni byli rádi, že jsou členy teamu a závodili s chutí a nasazením.
Obecně mě potěšily velmi kvalitní výkony a zodpovědný přístup většiny našich závodníků. Soustředění a rozcvičování se před jednotlivými starty bylo vidět většinou jen u členů Dvojky
ale to je pochopitelné, protože ti už prošly dlouhodobou přípravou a mnoho závody. 99% našich sportovců mělo již předepsané vybavení (oblečení a obutí, více plavek, čepičky MoP, ...).
K pořadatelům bych měl jen asi jednu připomínku, pro takovéto závody s většinou sprinterských disciplín (50 a 100m) by to chtělo časomíru s dotykovými deskami. Myslím si, že by i vyšší startovné za to stálo.
Takto je vše "v rukách" a odbornosti příchozích rozhodčích. Někdy lidským okem nepostřehnutelné rozdíly v dohmatech a rozhodování podle ruky časoměřiče ... to je pak pro děti hořkým soustem, pokud rozhodují setiny a desetiny ...

S potěšením se zúčastnil a zhodnotil
TomSee

Oddílové informace:

Název závodu a termín:

eMMe cup: / 2. června 2012

Vypsané kategorie:

A - 12.letí, B - 11.letí, C - 10. letí a ml.
Vedoucí akce: Tomáš Seeman, dvojka@skmop.cz
Příhlašování a odhlašování: Radek Žikeš, dvojka@skmop.cz
Termín přihlášek / odhlášek:

odhlášky do 31. 5. 2012 (20:00), za pozdější odhlášky bude nutné zaplatit startovné v plné výši!