medailisté

Jedna zlatá, čtyři stříbrné a jedna bronzová !!!

To je bilance Motorletu, nejúspěšnějšího pražského oddílu na ZMČR 2009 !!!

• pátek
Historicky první medaili z MČR pro Motorlet vybojovala Helena PIKHARTOVÁ, která doplavala v čase 00:33,94 na druhém místě ve finále 50 m prsa. Jen o dvě setiny za ní dohmátla Kristýna KOLÁŘOVÁ a její výkon byl oceněn bronzovou medailí. Mezi muži získal první medaili Ondřej FIEDLER, který v závěru bloku finálových disciplín zaplaval na 200 m polohový závod druhý nejlepší čas 02:09,72.

• sobota
Helena PIKHARTOVÁ zatím nemá žádný dorostenecký titul z MČR (ovšem ani žákovský), ale zato má ten nejcennější. V sobotu vyhrála na ZMČR 100 m prsa časem 01:12,74. V A finále na 200 m motýlek pak zaplaval Ondřej FIEDLER druhý nejlepší čas 02:08,15. A stejně jako v pátečním finále si i výrazně zlepšil osobní rekord v dlouhém bazénu.

• neděle
I poslední finálový blok přinesl medailový úspěch. Helena PIKHARTOVÁ doplavala druhá na trati 200 m prsa v čase 02:40,10. K celkově velmi úspěšnému vystoupení plavců Motorletu výrazně přispěli vedle již jmenovaných i Pavel PÍCHA a Tereza KOPECKÁ, kteří také startovali ve finálovém bloku. Pavel pak v každém. Během tří dní měli plavci Motorletu celkem 12 finálových startů, z toho 8 ve finále A a vybojovali šest medailí!

Výsledky závodu a další informace jsou dostupné na stránkách ČSPS. Výsledky ZMČR jsou uloženy i v oddílovém archivu v souboru 0902zmcr.zip (723 709 B).

autor: mtb | komentářů: 1