TOP 15/4,5 (2003 - 2007)

Vydáno dne 23. 06. 2007 (počet přístupů 1518)

V letošním roce se výrazně změnila organizace pražských žákovských přeborů. Místo tří závodů byly uspořádány pouze dva. Důvodem byl předpokládaný nižší počet startujících než v předchozích letech. Ovšem tato změna zároveň odpovídá i změně celorepublikových závodů. V pohárových závodech desetiletých i jedenáctiletých je program rozdělen do dvou půldnů. Žákovská MČR mají závodní půldny tři.

Uspořily se tedy tři půldny a zřejmě i díky tomu byly letos prostředky na medaile i pro kategorii nejmladší žactvo. Dokonce se snad vůbec poprvé vyhlašovala samostatně i kategorie "devítiletí a mladší plavci".

Nakonec na letošních jarních žákovských přeborech startovalo v Praze celkem 246 závodníků. To je opravdu výrazně méně než v předchozích letech. Podle Registru výkonů byla zatím početně nejslabší účast na jaře v roce 2001. Tehdy startovalo ve všech třech závodech 300 plavců.

Nižší počet startujících ale nemusí automaticky znamenat slabší výsledky. V tabulkách rozdělených podle věku plavců jsou opět porovnány výkony na Přeborech v posledních pěti letech. Samozřejmě plavci startující letos budou mít ještě jednu příležitost vylepšit si svoje časy na podzimních KPŽ.