2 x zlato, 3 x stříbro a 1 x bronz

Vydáno dne 15. 12. 2006 (počet přístupů 735)

Z pátečního programu na ZMČR dorostu v Plzni má Motorlet tři medaile. Michal LEDL zvítězil na 50 m volný způsob (23,75) a byl druhý na trati 50 m motýlek (25,05). Renáta SKALICKÁ doplavala třetí na trati 50 m volný způsob (27,44).

Naši plavci tak zopakovali umístění z letošního LMČR dorostu v Ústí nad Labem. I když tam byl dodatečně diskvalifikován Jan ŠEFL za překročení počtu startů během závodního půldne a Michal si nakonec připsal zlato i z krátkého motýlka. Obhajoba tedy tak úplně nevyšla. Jan ŠEFL ze Slávie Plzeň byl i tentokrát rychlejší. Měl ale i výhodu, protože Michal měl oba finálové starty krátce po sobě. Chtěl sice ušetřit trochu sil, ale proti času z naplno zaplavané rozplavby (50 VZ za 23,69) vůbec nezaostal a o 15 setin pak ve druhém finále přeci jenom prohrál. Na obou tratích ale zároveň vylepšil své i oddílové rekordy v kategorii open. Také Renáta vedle toho, že o čtyři setinky uhájila bronzovou, zároveň vylepšila osobní i oddílový rekord starších dorostenek.

doplněno 16.12.2006

V sobotu přidal Michal LEDL dvě stříbrné - na stovce polohově (58,19) a stovce motýlek (54,88). Výrazné zlepšení osobních i oddílových rekordů nestačilo pouze na výkony Jana ŠEFLA ze Slávie Plzeň. Minisouboj těchto dvou juniorských reprezentantů ČR dopadl 3:0 ve prospěch Honzy, ale i tak byl Michal se svými výkony spokojen. Všechny prohry byly těsné a nové osobáky výborné. Navíc se podílel i na nových oddílových rekordech štafet na 4x200 i 4x100 metrů volný způsob. Ty jsou nyní 8:06,63 a 3:38,46 - to stačilo na výborné paté a osmé místo!!

Ještě větší porci výborně odplavaných závodních metrů si v sobotu naložil Viktor VANĚČEK. Na stovce prsa nový osobák ještě nestačil na postup mezi nejlepších osm, ale na 400 m polohově zlepšení o 12 sekund už ano. Ve finále ještě vteřinu ubral a doplaval na výborném pátém místě. Navíc hned po polohovce čekaly na Viktora vždy ještě štafety.

Třetím sobotním finalistou z Motorletu byl Pavel PÍCHA, který postoupil z rozplaveb na 200 m volný způsob také díky novému osobnímu rekordu. Ve finále pak skončil mezi mladšími dorostenci osmý. Výrazně se ale prosadili i další odchovanci Motorletu - Tereza HROMÁDKOVÁ startující za Bohemians i na medailové stupně, Petr LEDL přidal bilanci USK jeden finálový start.

doplněno 17.12.2006

Třetí den MČR dorostu přinesl druhé vítězství pro Michala LEDLA a to na trati 100 m volný způsob časem 51,62 !!. Opět tedy výrazné zlepšení osobního, ale i oddílovém rekordu. Druhý finalový start si připsal Viktor VANĚČEK. Skončil sedmý na prsařské dvoustovce a i jeho nový osobák je zároveň oddílovým rekordem pro kategorii open. Navíc tak padla i dlouho vzdorující hranice 150 sekund.

Třetí nedělní finalový výkon Motorletu předvedla Renáta SKALICKÁ na 100 m volný způsob. Její čas překročil jen o dvě setiny hranici jedné minuty, ale byla diskvalifikovaná za chybný start. Škoda, forma na prolomení hranice jedné minuty určitě byla. Oddílový rekord překonala i polohová štafeta dorostenců. V konkurenci 24(!) štafet to ale stačilo "pouze" na čtrnácté místo, ale navíc i poprvé naši dorostenci prohráli na tomto MČR se štafetami z dalších pražských oddílů. USK a Slávie byly rychlejší.